Lekcje muzyki- czy warto?

Lekcje muzyki- czy warto?

Szkoła muzyczna zdaje się być dzisiaj przeżytkiem. Nie potrzeba nauczycieli czy lekcji gry, by zyskać pewne umiejętności. Jednak prawda jest taka, że żadne nagrania z internetu nie zagwarantują dziecku solidnych podstaw nauki. Tylko ćwiczenia pod okiem nauczyciela zapewniają właściwą naukę, szczególnie kiedy traktujemy grę na instrumencie jako możliwość przyszłej kariery zawodowej. Nie możemy mieć żadnej pewności, że na filmach instruktażowych z internetu dana osoba właściwie pokazuje naukę gry. Poza tym nic nie daje też takiej satysfakcji jak gra w duecie z nauczycielem. Uczy ona nowych umiejętności, a mianowicie współpracy. W przyszłości może się ona okazać bardzo cenna, ponieważ utalentowanego muzyka czeka kariera w zespole lub nawet orkiestrze, gdzie musi się dopasować do innych.

 

Nauczyciele wiedzą również jaki program nauczania jest dla dziecka najlepszy. Zaczynają od podstaw i zwiększają stopniowo progi trudności. Szkoła muzyczna oferuje kształcenie elastyczne, dostosowane do potrzeb każdego dziecka. Z resztą na naukę nie jest nigdy za późno, mogą ją rozpocząć również dorośli i zyskać rozwijające wyobraźnię i zdolności hobby.

 

Jeśli więc traktujemy naukę gry na instrumencie jak pasję i nie chcemy na nią wydawać za dużo funduszy, możemy próbować uczyć się o własnych siłach. Dzieci jednak lepiej posłać do szkoły muzycznej. Zawodowy muzyk może i nie ma łatwej ścieżki kariery, ale wykonywanie tego, co się kocha rekompensuje trudy i przeszkody. Warto więc ukierunkować dziecko już w najmłodszych latach i zapisać je na lekcje.

 

Opinie (1)
Frania

20.03.2019

Szkoła muzyczna oferuje kształcenie elastyczne, dostosowane do potrzeb każdego dziecka. Z resztą na naukę nie jest nigdy za późno, mogą ją rozpocząć również dorośli i zyskać rozwijające wyobraźnię i zdolności hobby. Moje dziecko okazało zainteresowanie nauką gry na pianinie, więc właśnie postanowiłam skorzystać z oferty brillant - aby moje dziecko mogło się rozwijać. Ćwiczenia pod okiem nauczyciela zapewniają właściwą naukę. Serdecznie polecam

Adres IP: **.***.**.111

Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:

Zobacz również

Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 4.56/5 (9 opinii)