Panel logowania
Login:
Hasło:

Lekcje muzyki- czy warto?

Strona główna -> Baza wiedzy -> Lekcje muzyki- czy warto?

Szkoła muzyczna zdaje się być dzisiaj przeżytkiem. Nie potrzeba nauczycieli czy lekcji gry, by zyskać pewne umiejętności. Jednak prawda jest taka, że żadne nagrania z internetu nie zagwarantują dziecku solidnych podstaw nauki. Tylko ćwiczenia pod okiem nauczyciela zapewniają właściwą naukę, szczególnie kiedy traktujemy grę na instrumencie jako możliwość przyszłej kariery zawodowej. Nie możemy mieć żadnej pewności, że na filmach instruktażowych z internetu dana osoba właściwie pokazuje naukę gry. Poza tym nic nie daje też takiej satysfakcji jak gra w duecie z nauczycielem. Uczy ona nowych umiejętności, a mianowicie współpracy. W przyszłości może się ona okazać bardzo cenna, ponieważ utalentowanego muzyka czeka kariera w zespole lub nawet orkiestrze, gdzie musi się dopasować do innych.


Nauczyciele wiedzą również jaki program nauczania jest dla dziecka najlepszy. Zaczynają od podstaw i zwiększają stopniowo progi trudności. Szkoła muzyczna oferuje kształcenie elastyczne, dostosowane do potrzeb każdego dziecka. Z resztą na naukę nie jest nigdy za późno, mogą ją rozpocząć również dorośli i zyskać rozwijające wyobraźnię i zdolności hobby.


Jeśli więc traktujemy naukę gry na instrumencie jak pasję i nie chcemy na nią wydawać za dużo funduszy, możemy próbować uczyć się o własnych siłach. Dzieci jednak lepiej posłać do szkoły muzycznej. Zawodowy muzyk może i nie ma łatwej ścieżki kariery, ale wykonywanie tego, co się kocha rekompensuje trudy i przeszkody. Warto więc ukierunkować dziecko już w najmłodszych latach i zapisać je na lekcje.


Artykuły powiązane

Czujesz się zmęczony i nic Cię nie cieszy? Nie masz ochoty wychodzić z domu a pogoda zniechęca Cię jeszcze bardziej? Wsłuchaj się w muzykę relaksacyjną i sprawdź jak może Ci ona pomóc

Zobacz pełną treść: Muzyka relaksacyjna sposobem na chandrę
Kariera muzyka jest bardzo ciężka i nie jest usłana różami, tak jak to wszyscy sobie wyobrażają.

Zobacz pełną treść: Kariera muzyka
Nauka dziecka byłaby niemal niczym bez pomocy rodzica.

Zobacz pełną treść: Nauka muzyki a pomoc rodziców.
Wybór odpowiedniej ścieżki kariery jest bardzo znaczący w naszym życiu zawodowym.

Zobacz pełną treść: Muzyka jako nasza przyszłość